איך משנים מציאות?

אם נאמץ לעצמנו כל פעם משהו אחד, לאט-לאט נשנה את המציאות.
 
חוק זה"ב מספר 10 של הפדרציה – "לתחזק את כלי הרכב שלי – איני רוצה להרוג אף אחד"

הבנת החשיבות של תחזוקה שוטפת

התחזוקה השוטפת של הרכב יכולה להיות עניין מתסכל, יקר ומייאש, אך החשיבות שבהקפדה על התחזוקה התקינה של הרכב הינה עילאית!

רוב בעלי הרכבים פועלים על פי ההנחיות – בדיקת הרכב והמנוע באופן קבוע, בתדירות מסויימת. זכור כי המנוע הוא הלב של המכונית שלך; עם מנוע שאינו תקין, המכונית היא חסרת תועלת. בדיקת המנוע באופן קבוע ושמירה על תקינותו יבטיחו כי המכונית עובדת כראוי.

אך זה לא מספיק!

בבדיקה חשובה נוספת – היא זו הנערכת למערכת הבלמים שצריכה להיות גם חלק מאחזקת הרכב הבסיסית. תחזוקת הבלמים שלך חשובה מטעמי בטיחות. רמות נוזל בלמים נמוכות יכולות לגרום לכשל בבלימת הרכב במקרה חירום; רפידות בלם מלוכלכות או שחוקות יכולות לגרום לחריקות הבלמים ולהפריע לפעולה תקינה של הבלמים. בדיקה ושמירה על מערכת הבלמים תפחית את הסיכונים של תאונות שעלולות להיגרם בגלל תקלה בלמים.

כדי לשמור על הבטיחות ולהפחית את העלות של תיקון הרכב, חשוב לוודא שהמכונית שלך נבדקת באופן קבוע בבדיקה מכאנית רגילה שצריכה לכלול בחינת עומק של הרכב, ולא להיות רק בדיקה ויזואלית או שמיעתית של הרכב שלך, שכן מרכיבים רבים של המכונית שלך לא יכולים להיבחן בבחינה חזותית או שאינם משמיעים רעש חריג שמתריע על בעיה כלשהי.

כאשר חווים כל צורה של בעיה במכונית, חשוב מייד לבדוק ולתקן את הליקוי. ברכב מותקנת מערכת שתפקידה להתריע על כל בעיה או תקלה שאותרה במערכות הרכב השונות וכל בעל רכב צריך להקפיד על בדיקת הרכב, טיפול בתקלות ותיקון ליקויים בהקדם האפשרי. על ידי ביצוע צעדי תחזוקה מונעת, לחסוך זמן, מאמץ וכסף – וחשוב מכך, אפשר להציל חיים!