איך משנים מציאות ?

אם נאמץ לעצמנו כל פעם משהו אחד, לאט לאט נשנה את המציאות.

חוק זה"ב מספר 5 של הפדרציה –  "להגן על ילדיי – ילדיי בטוחים בכיסאות הבטיחות"

ילדים הם העתיד של חיינו, פרי יצירתנו, עמל חלומותינו ומקור שמחתנו. על כן, חשוב לנו לשמור אותם כמה שיותר מוגנים ובטוחים.

איך נעשה זאת בנסיעה ?

קבלו כמה טיפים חשובים ויישמו אותם:


 1. המקום הבטוח יותר בשביל ילדינו – המושב האמצעי האחורי. בזמן תאונה החלק האמצעי הכי פחות חשוף לפגיעה. נסו למקם את הילד הקטן והעדין ביותר שם.
   
 2. שיבה של תינוק נגד כיוון הנסיעה עדיפה. למה? בעת תאונה, כיסא התינוק תומך בגב התינוק ובצווארו ומפחית את הסיכון לפגיעה פי 5! כל עוד אפשר להשאירו נגד כיוון התנועה, עשו זאת.
   
 3. לא מומלץ להתקין את מושב התינוק במושב הקדמי ליד הנהג ממספר סיבות: ראשית, התינוק במושב הסמוך מהווה הסחת דעת קבועה לנהג או לנהגת ובעיקר – התינוק חשוף יותר לפגיעה בזמן תאונה, הן מעצם הקירבה לחלון ולדלת והן מכרית האוויר המותקנת ברכב. במידה והחלטתם בכל זאת שאתם חייבים אותו לידכם, הקפידו לנטרל את כרית האוויר בצד הנוסע!
   
 4. עיגון הכיסא לרכב חייב להתבצע בדיוק לפי הוראות היצרן. יש לבדוק את הכיסא אחת לשבועיים. במכוניות בהן יש התקן ISOFIX ניתן לעגן את הכיסא ישירות לשלדת המכונית. בספר הרכב יש הוראות כיצד לעשות זאת.
   
 5. כשאתם בוחרים כסא בטיחות לילד, זיכרו שיש המון סוגים ומבחר גדול ורמות איכות שונות. בחרו בקפידה את הכיסא הבטוח ביותר עבור ילדיכם ואל תמהרו להעביר אותו לכיסא של גדולים. כל עוד יכול להיות בכיסא... ככה בטוח יותר !