שאלה מוטורית

שאלה מוטורית


האם אני נהג טוב? מקצועי?

סימולטור, קווים נכונים, כוח צנטריפוגלי, קארטינג, ישיבה נכונה, ראיית הנולד, מרכיבי נהיגה, פסיכולוגיה, מערכות של רכב, נסיעת שטח, תזונה, חוקים, ניצחון, הדרכה.
 


לא, לא זרקתי סתם מילים לאוויר. לכל מילה משמעות גדולה בפני עצמה, אך כל המילים הללו יחד הרכיבו את קורס המדריכים הראשון של ממסי – האקדמיה לספורט מוטורי ולבטיחות בדרכים.

בהתחלה, כשקיבלתי את הסילבוס, זה היה משהו כמו מילות מפתח שלא ממש מסמלות משהו ברור. נכון, יש לי ידע קודם ואני בתחום לא מעט זמן, אז לא היה באמת ג'יבריש, אך... שלושה חודשים בהחלט יכולים לסדר את הראש ולהרכיב משמעות גדולה.

היום אני מבינה: אני פה בשביל לשנות את המציאות בספורט המוטורי בפרט ולהנחיל תרבות נהיגה בכלל


 


היום, מאחורי כל מילה עומד עולם ומלואו שאם הייתה לי היכולת, הייתי מעבירה לכם הכול כי זה חשוב!! אבל כדי להשאיר אתכם בעניינים (יש שקוראים לזה טיזר), אני רוצה לשתף. כי לא כל יום לומדים דברים מועילים.

זה לא מספיק – התודעה שילדים יכולים לתרגל נהיגה כבר מגיל 8. כן, כן, במסגרת אימוני קארטינג, אפשר להכין ילד קטן "לג'ונגל הכבישי" וללמד אותו איך לראות את הנולד, לדעת לתכנן את הנהיגה ולאפשר לו לקחת בחשבון כל מיני הסחות דעת כשעולים לכביש.

 

יבוא יום ואולי אף ירצה להתחרות בתחום המוטורי המאתגר הזה, אולי בראלי (בשטח),אולי במסלולי אספלט שונים, אולי על אופנוע ואולי במכונית הכי מהירה בעולם- הפורמולה.

אז הוא יכיר את הסימולטור ויבין שתרגול "על יבש" והדמיות זה דבר חשוב מאוד לרגע האמת (כי דברים קורים פעמיים- פעם אחת בדמיון ופעם אחת במציאות).

הוא יתאמן לקראת תחרויות, יקפיד על תזונה ואורח חיים בריא, יבין כי הניצחון תלוי במרכיב פסיכולוגי בעיקר ויעבוד על חשיבה בריאה ונכונה.

 

וגם בלי הפן התחרותי, יום אחד הוא יעלה לכביש – נהג חדש. כמובן שעדיף להכין אותו הכי טוב שאפשר – שיהיה מפוקס, מרוכז, מתוכנן ועם יכולת לראות את הדברים עוד לפני שקורים (ראיית הנולד). הוא יקח את הסיבוב נכון ולא יפגע בעמוד, כי יכיר את הכוחות שפועלים על הרכב – את הפיסיקה בכביש ואת המערכות שיש בכלי הגדול הזה שזז די מהר כשלוחצים על דוושת הגז.

אם זה נשמע לכם כמו אימון טוב לחיים, אתם לא טועים! נהיגה נכונה דורשת התנהלות נכונה בדיוק כמו בכל תחום אחר בחיים. עבודה על נהיגה נכונה משפיעה גם על הסתכלות, פעילות ועשייה בתחומים אחרים בחיים.

אז גם אחרי עשור של נהיגה מסתבר שאפשר לשנות הרגלי נהיגה ולדעת להסתכל על הדברים אחרת. כמה מנחם לדעת שלא משנה כמה זמן נהיה על הכביש, תמיד יש מה ללמוד ואיך להשתפר, בכל גיל. כן, בשביל זה עשינו קורס מדריכים ובשביל זה אנחנו פותחים בפניכם את האופציה לחשוף עצמכם, את ילדיכם ואת כל מכריכם לעולם המוטורי בו הרכב לא רק מביא אותך מנקודה לנקודה על אוטומט.

בינתיים, עד שתגיעו אלינו, סעו בזהירות!

בדאגה,
מדריכת נהיגה.